thumb

ورزش های رزمی

ورزشهای رزمی باشگاه مس را میتوان در سه سبک کاراته ، کنگ فو و جودو نام برد .
thumb
thumb

کاراته

کاراته یکی از ورزشهای رزمی اوکیناوای کشور ژاپن و هنر مبارزه کردن با دست خالی است. در این رشته مبارزات در دو کلاس کومیته یا مبارزه و کاتا یا حرکات نمایشی و اجرای فرم میباشد . در کاراته ضربات با حداکثر قدرت و سرعت و با استفاده از تکنیک‌های مشت، لگد، زانو، آرنج و پا اجرا می‌شود.
  • کاراته دارای قدمتی دو هزار ساله‌ است و یکی از استادان اولیه این رشته یک بودایی بنام “بودی دارما” بوده که حدود پانصد سال پیش از میلاد مسیح در ایالت هون نان و معبد شائولین زندگی می کرده است. وی ۱۸ حرکت تمرینی رزمی را ابداع نمود که امروزه حرکات زیربنائی کاراته است.کاراته امروزی را میتوان سبک نوین بوکس چینی که از ووشو آمده است نام برد که پس از منع استفاده از شمشیر در ژاپن ، مردم به مبارزه با دست خالی روی آوردند که موجب شکوفایی هرچه بیشتر کاراته شد.
  • کاراته مدرن مدیون استاد هیگائونا میباشد که شاگردان زیادی را پرورش داد . اما گسترش کاراته در دیگر کشورهای دنیا را باید مدیون فیلمهای سینمائی فیلم‌های سینمایی رزمی دههٔ ۱۹۶۰ به بعد دانست که شور و شوق زیادی در جوانان ایجاد نمود و به گشایش باشگاه‌های کاراته در بسیاری از نقاط دنیا منجر شد.
thumb

مربیان کاراته

  • رشته کاراته از دهه 60 شمسی در باشگاه مس ایجاد و رزمی کاران این رشته موفق به کسب مقامهای متعدد استانی و کشوری در ایران شده اند .
  • موفقیت کاراته کاران و رزمی کاران رشته کاراته در  باشگاه مس مدیون مربیان این رشته رزمی طی سالهای گذشته میباشد .